याक्थुङ थातथलोको ऐतिहासिक “भूमिअधिकार सम्बन्धि भेला”

द्वारा प्रकाशित गरिएको हो |
November 29th, 2021
अनुमानित पढ्ने समय : 2 मिनेट
फाईल तस्विर

काठमाडौं । छसस । अबको दुई दिन पछि अर्थात् मंसिर १७ र १८ गते तद्अनुसार डिसेम्बर ३ र ४ तारिखका दिन दुई दिनसम्म याक्थुङ लिम्बूहरुका ऐतिहासिक ‘भूमि र अधिकार सम्बन्धि भेला’को आयोजना हुने भएको छ । उक्त भेला याक्थुङवाहरुको थाकथलो तेह्रथुमको म्याङलुङस्थित छक्कलीटारमा हुने जानकारी प्राप्त भएको छ । याक्थुङ्वाको भूमि र अधिकार सम्बन्धि छक्कलिटार भेलामा ११३ याक्थुङ लिम्बुहरु थरगत रुपमा सहभागी हुने जानकारीमा आएको छ । सहभागी हुने थरगत लिम्बुहरु यसप्रकार छन् । जस्तैः १. याङदेम्बा नेम्बाङ २. आङबुङ ३. कुरुम्बाङ
४. आङबो ५. केरुङ ६. तेयुङ ७. जवेगू ८. तुम्बापो ९.लिङथेप १०. सम्बाहाङ्फे ११. योङहाङ १२. थक्लेन १३. लुम्फुङवा १४. यक्पाङदेन १५. येक्तेन १६. हाङस्रोङ १७. मुसाहाङ १८. थाम्सुहाङ १९.हुक्पा चोङबाङ २०. साँवा २१. पोमू २२. लाओति २३. यक्सो २४. इङनाम २५. बेघा २६. थलङ २७. मादेन फेन्दुवा २८. चेम्जोङ २९. तुम्रोक ३०. माखिम ३१. मेन्याङबो ३२. तुम्बा खेवा ३३. पन्धाक ३४. कन्दङवा ३५. अगुवा ३६. थाङदेन÷थाम्देन ३७. हुक्पा मादेम्बा ३८. थुपुको थेबे ३९. आङबुहाङ ४०. थक्लुङ ४१. साम्याङखाम ४२. खापुङहाङ ४३. पयाङगू ४४. निङलेकु ४५.तुम्बाहाङ्फे (तेह्रथुम) ४६. पाङ्गेनहाङ ४७. सिङ्गक ४८. पाहिम ४९. फालेछा ५०. फियाक ५१. फोम्बो ५२. तिगेला खेवाहाङ ५३. हेम्ब्या ५४. तुम्खेवा ५५. माङलाक ५६. लोरिङ्देन लोवा ५७. फुदोङ ५८. केदेम ५९. थेगिम ६०. खवाहाङ ६१. नेयोङहाङ ६२. लाबुङ ६३. संयक ६४. सावदेन ६५. सेलिङ ६६. सिङजाङ्गो ६७. सुक्वाबा ६८. तावाहाङ ६९. सोदेम्बा ७०. पराङ्देन ७१. लिङखिम ७२. माङधुम्बो थेबे ७३. नाल्बो ७४. वाजी ७५. वरुम्हाङ ७६. मिभक ७७. चेलीफूङ ७८. माबोहाङ (ताप्लेजुङ) ७९. तुम्बाहाङ ८०. येङदेन (फेन्दुवा) ८१. तुम्बाहाङफे (फेन्दुवा) ८२. पाक्साँवा ८३. सेन्दाङ ८४. अन्छङबो ८५. लेछर्बो ८६.माङयुङ ८७. ताप्मादेन ८८. माबो (मङ्गर, लङधोयु, सबारा) ८९. ताम्लिङ ९०. खेवाङ (तुम्याहाङ, खिङ्वा, ताङ्जम, नाम्दिहाङ) ९१. पालुङ्वा फुरुम्बो ९२. ओख्राबु ९३. लिवाङ (फेम्सोहाङ) ९४. फेवदेन ९५. लेक्वा ९६. इवारम ९७. खोयाहाङ ९८. ईस्वो ९९. लुङ्खिम्वा लिवाङ १००. पाङ्वत लिवाङ १०१. आङथुपो १०२. आङ्देम्बे १०३. वदोहाङ १०४. हाङसरुम्वा १०५. काम्बाङ १०६. खुदाङ १०७. माङ्मु १०८. नुगो १०९. हेल्लोक ११०. सेर्मा १११. तेम्बे ११२. योङ्या ११३. फेम्बु

प्रतिक्रिया दिनुहोस

सम्बन्धित समाचार