नेपाल पत्रकार महासंघ अध्यक्षका प्रत्यासीहरुका आ–आफ्नै संकल्प

द्वारा प्रकाशित गरिएको हो |
April 6th, 2021
अनुमानित पढ्ने समय : < 1 मिनेट
फाईल तस्विर

महासंघलाई समावेशी बनाउँछुःनिर्मला शर्मा
दलीय सिन्डिकेट तोडिनुपर्छःगजेन्द्र बुढाथोकी

काठमाडौं । छसस । भोली नेपाल पत्रकार महाँसंघको २६आंै महाधिवेशन सम्पन्न हुँदैछ । केन्द्र, प्रदेश, जिल्ला र प्रतिष्ठानहरुमा एकैदिन देशभरका १३ हजारभन्दा बढी पत्रकारहरुले यो महासंग्राममा स्वतन्त्र र व्यवसायीक भन्दा बढी दलीय पत्रकारहरु चुन्दैछन् । हुनत दलीय आधारमा उठेका भएपनि सबै उम्मेदवारहरुले महासंघलाई व्यवहारिक रुपमा साझा चौतारी बनाउने अठोट भने गरेका छन् ।
यसैबीच प्रेस चौतारी आबद्ध महासंघका केन्द्रीय अध्यक्षका प्रत्यासी निर्मला शर्माले महासंघलाई बढीभन्दा बढी व्यवसायीक पत्रकारको साझा चौतारीको रुपमा विकास गर्नका अतिरिक्त समावेशीताको मुद्दालाई गर्नुनै आफ्नो उम्मेदवारी भएको बताउँदै आफु निर्वाचित भएमा पत्रकार महासंघलाई व्यवहारिक समावेशीता र साझा चौतारीको रुपमा विकसित गरेरै छाड्ने प्रतिबद्धता जाहेर गर्नु भएको छ । अर्का अध्यक्षका प्रत्यासी विपुल पोख्रेल(प्रेस युनियन)आबद्ध पत्रकारले नेपाली पत्रकार र पत्रकारिता क्षेत्रले भोगिरहेको समस्या समाधान गर्न आफुले उम्मेदवारी दिएको बताउदै प्रेस स्वतन्त्रताको अभियान र नागरिकको अधिकार सुनिश्चित गराउन आफुले नेतृत्वदायी भूमिका निर्वाह गर्ने प्रतिबद्धता जाहेर गरे भने अर्का प्रत्यास गोविन्द बुढाथोकीले आफ्नो उम्मेदवारी दलीय सिन्डिकेट भत्काउनु रहेको बताउनु हुँदै महासंघदलीय छायाँमा परेर व्यवसायीक पत्रकारको हकहितको मुद्दा ओझेलमा परेको हुँदा त्यसको अन्त्य गरी वास्तविक र दलविहिन पत्रकारको साझा चौतारीको रुपमा महासंघलाई विकास गर्ने आफ्नो लक्ष्य रहेको बताए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस

सम्बन्धित समाचार