राजधानी दुर्गन्धित

द्वारा प्रकाशित गरिएको हो |
March 30th, 2021
अनुमानित पढ्ने समय : < 1 मिनेट
फाईल तस्विर

काठमाडौं । छसस । राजधानीकै फोहोर व्यवस्थापन गर्न नसक्ने सरकारले अरु त खै के गर्ला र ? भन्न थालेका छन्, नेपाली जनताले । हुनपनि आकाश–पताल हुने गफ सुनिन्छ, मन्त्रि, प्रधानमन्त्रीहरुबाट तर व्यवहारमा जनराहत होइन आहात मात्र पाउने गरेका छन्, जनताहरुले । नुवाकोटको ओखरपौवास्थित सिसडोल ल्याण्डफिल्ड साइट क्षेत्रमा स्थानियहरुले फोहर मैला विसर्जन गर्न नदिएपछि, अहिले उपत्यका फोहरका कारण ‘दुङ–दुङ’ दुर्गन्धित बनेको छ । यसरी फोहोर मैला समेतको व्यवस्थापन गर्न नसक्ने सरकारले अरु त के नै गर्ला र ? प्रश्न उठेको छ । काठमाडौं महानगर पालिका लगायत उपत्यकाका १८ वटा नगरपालिकासँग यस अघिका सबै सम्झौता, कार्यन्वयनमा नल्याएसम्म, सिसडोलवासीले फोहोर फ्याँक्न नदिने अडान लिएका छन् । नेपाल सरकारको मुख्य सचिव र स्थानीय बासिन्दा बीच भएको सम्झौता अनुसार कार्यान्वयन नहुँदा फोहोरमैला प्रभावित क्षेत्र शिक्षक व्यवस्थापन संघर्ष समिति र स्थानीय बासिन्दाहरुले चैत्र १३ गते देखि यता फोहोर विसर्जन गर्न दिएका छैनन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस

सम्बन्धित समाचार