विकसित सभ्यता विनाशको कारण ब्राह्मण नै हुन्

द्वारा प्रकाशित गरिएको हो |
March 22nd, 2021
अनुमानित पढ्ने समय : 3 मिनेट
फाईल तस्विर

सन् २००१ मा माइकल वामशादले इण्डियामा ब्राह्मणहरु विदेशी भएको कुरा आफ्नो अनुसन्धान मार्फत दुनियाभरि खुलासा गरिदिए । बामसेफ र भारत मुक्ति मोर्चा जस्ता राष्ट्रिय संगठनले माइकल वामशादको अनुसन्धानलाई देशभरी प्रचार प्रसार गरिदिए । जसले ब्राह्मणहरुको पैताला जमिन भित्र भासियो र बृटिशकालमा तिलक, गान्धी, नेहरुहरु स्वयंलाई विदेशी भएकोमा गर्व महसुर गर्दथे तर अब उहि ब्राह्मणहरु आफुहरु विदेशी नभएको जनाउनलाई आकाश जमिन एक गर्न लागि परेका छन् । यस्तो हुँदा पनि डेभिड रिच जस्तो औलामा गन्न लायक अनुसन्धानकर्ता अलिकति पनि बिचलित नभई आफ्नो कार्य पुरा गर्दै मूलनिवासी बहुजनहरुको लागि असली मार्ग दर्शक बन्न पुगे । ब्राह्मणहरुले विदेशीपन छिपाउनुको लागि सन् २००१ देखि २००८ सम्मको समयमा एउटा षड्यन्त्रकारी योजनाको कल्पना गरेका थिए “हामी इण्डियाको बाहिरबाट आएको नभई यहीको मूलनिवासी हौ । किनकी हाम्रो पुर्खा यही देखि युरोशिया गएका थिए र युरोशियाबाट फेरी इण्डियामा फर्केर आएका थिए । त्यसैले हामी इण्डियामा विदेशी होइनौ ।” पुराणको किम्वदन्तीहरु जस्तै यो पनि ब्राह्मणहरुको केवल किम्वदन्ती जस्तो मात्र थियो । किम्वदन्तीहरु रच्नेमा माहिरहरु आजको तन्त्र ज्ञानको युगमा पनि मूलनिवासीहरुलाई बेवकुफ बनाउन चाहान्थे । त्यसैले यिनीहरुले यस्तो किम्वदन्तीहरु वैज्ञानिक दृष्टिले पनि असली लागोस् भनेर डेभिड रिच र निक पिटरसन जस्ता अब्बल दर्जाको अनुसन्धानकर्ताहरुलाई पनि दबाबमा पारेर ANI (एन्सेस्ट्रल नर्थ इण्डियन) र ASI (एन्सेस्ट्रल साउथ इण्डियन) जस्ता शब्द डिएनए अनुसन्धानमा प्रयोग गर्न लगाए ।
सन् २००८ मा रचना गरेको षड्यन्त्रको प्रयोग सन् २०१८–२०१९ मा प्रकाशित भयो । अब्बल दर्जाको डिएनए अनुसन्धानमा प्रयोग गरियो । खासमा डेभिड रिचले ब्राह्मणहरुको लागि ‘वेष्ट युरोशियन’ सटिक धारणा डिएनए अनुसन्धानको रिपोर्टमा लागु गरेका थियो, जसको मार्फत ब्राह्मणहरुको विदेशीपनको पोल सबैको सामुन्ने खल्दै गएको थियो । सन् २००८ को षड्यन्त्र मूलक शब्द ANIर ASI धारणाको अगाडि ‘वेष्ट युरोशियन’ जस्तो सत्य धारणा ओझेलमा पर्यो । यसको नतिजा ब्राह्मणहरुलाई इण्डियन नै हुन् भन्ने आम जनतामा पर्न गयो । ANI (एन्सेस्ट्रल नर्थ इण्डियन) र ASI (एन्सेस्ट्रल साउथ इण्डियन)लाई त्यो इण्डियन शब्दको आधारमा काल्पनिक किस्सा तयार गरेर “हाम्रो पुर्खाहरु इण्डियाबाट युरोशिया गएका थिए, पछि इण्डिया फर्केर आएका हुन् ।” भनेर मूलनिवासीहरुलाई सहजै बनाई दिए र बनाइ रहेको छन् ।
आफ्नो लागि जे जस्तो पनि किस्सा तयार गर्न सक्ने ब्राह्मणहरु हिंस्रक आक्रमणकारी, खुंखार र वहसी युरोशियन स्टेप प्रदेशको यामनया समुदायको उत्तराधिकारी हुन् । यामनया समुदाय बुहत हत्यारा थिए, यिनीहरुले युरोप, मध्य पूर्व एसिया एवं मेसोपोटामिया जस्तो प्राचिनकालको विकसित सभ्यताको नष्ट गरिदिएका थिए । इंग्ल्याण्डमा त स्टोनहेन्ज निर्माणकर्ता वहाँको मूलनिवासीहरु बहुत सभ्य, सुसंस्कत र विकसित समुदाय माथि हिंस्रक यामनयाहरुले आक्रमण गरेर तमाम मानिसहरुको हत्या गरेर त्यहीको महिलाहरु बलात्कार गरेर त्यो प्रदेशमा सन्तानहरु उत्पादन गरी बर्चश्व कायम गर्न सफल भएका थिए । त्यसैकारण इंग्ल्याण्ड सहित अन्य युरोपियनहरु पनि यामनया समुदायलाई घृणा गर्दछन् ।
युरोपको जस्तै हालत भारतीय उपखण्डमा पनि भएको थियो । युरोशियन स्टेप प्रदेशको यामनया आक्रमणकारीहरुले सिन्धु सभ्यता माथि हमला गरेर सभ्यता नष्ट गरेर त्यहाँको मूलवासीहरुको कत्लेआम गर्दै युरोपमा जस्तै मूलवासी महिलाहरुको बलात्कारबाट जुन सन्तान उत्पन्न भयो त्यही मानिसहरुलाई अहिले इण्डियामा ब्राह्मणको नामले चिन्दछौ । यामनयाहरुको हिंस्रक आक्रमण सिन्धु प्रदेशमा मात्र नभएर पूर्वि पञ्जाबतिर पनि बढेको थियो तर उनीहरुले त्यहाँ नराम्रो हार बेहोर्न पर्यो त्यहाँ देखि अझ पूर्व बढ्दा शक्तिशाली मगध प्रदेशमा त यामनयाहरु टिक्न नै सकेनन् । त्यसैले उनीहरुले ब्राह्मणवादी संस्कृति पूर्णरुपले लागु गर्न सकेनन् । मगधको उन्नत र सभ्य संस्कृतिमा यामनयाहरुलाई अल्पसंख्यक विदेशी ब्राह्मण भनेर चिनाइन थालियो । मूलनिवासी इण्डियनहरुले खुंखार यामनया ब्राह्मणहरुलाई कहिले पनि अपनाएनन् । यसैल अहिले पनि ब्राह्मण विदेशी युरोशियनकै नामबाट चिनिन्छन् । उनीहरुको स्वभावले गर्दा पनि यामनयाहरुको उत्तराधिकारी यी ब्राह्मणहरु नै हुन् भन्ने सिद्ध हुन्छ ।
यामनयाहरु साह्रै खुंखार र जंगली थिए, जो विकास एवं सभ्यताको मन पराउँदैन थिए । त्यसैले जुन जुन स्थानहरुमा विकास र सभ्यता देखो त्यसै स्थानहरुमा आक्रमण गरेर नष्ट गरिदिन्थे । ब्राह्मणहरुको अन्य समुदायहरुको विकास र सभ्यता मन नपराउनको कारण यो थियो कि ब्राह्मणहरुको खुनमा मौजुद यामनया वंशको बर्चश्ववादी स्वभावको कारणले गर्दा हो । ब्राह्मणहरुलाई लाग्छ की, सबैले उनीहरुको बर्चश्व मान्न पर्दछ । त्यसैले यिनीहरु मौका पाउना साथ हिंसामा उत्रन चाहान्छन् । संसारमै यामनयाहरु र इण्डियाको उनीहरुको उत्तराधिकारी ब्राह्मणहरुको इतिहास अध्ययन गर्ने हो भने पुराको पुरा हिंसात्मक मात्र छ र साहित्य पनि हिंसामा नै रचिएको छ ।
उनीहरुको आदर्श परशुराम त अब्बल दर्जाको हिंसाको नमुना नै हो । परशुरामको प्रतिक त यामनयाहरु सही उत्तराधिकारी नै हो भनेर उनको स्वभावैले पहिचान गराउँदछ । ब्राह्मणहरु युरोशियन स्टेपवासी यामनयाहरुकै वंशज हो भनेर डिएन अनुसन्धानद्वारा सावित भैसकेको छ । त्यसैले ब्राह्मणहरु इण्डियामा विदेशी हुन भन्ने कुरा घाम जतिकै छर्लङ्ग भएको छ । इण्डियनहरुले चार हजार वर्षदेखि विदेशी ब्राह्मणहरुको हिंसा सहदै आएका छन् । समय समयमा मूलवासी इण्डियनहरुले गरेको विकासलाई पनि नष्ट गर्ने काम विदेशी ब्राह्मणहरुले गर्दै आएका छन् । ब्राह्मणहरुले कहिले पनि इण्डियालाई आफ्नो देश मान्दैनन् । किनकी उनीहरुले बहुजनहरुको कहिले पनि अपनाउन सक्दैनन् । के यस्तो विकृत एवं षड्यन्त्रकारी स्वभावको हिंस्रक आक्रमणकारीहरुको यण्डियामा रहने अधिकार छ त ? यस विषयमा विचार विमर्श गर्ने समय आइसकेको छ ।
सन्दर्भः विदेशी ब्राह्मणें की मातृभूमि युरोशिया

प्रतिक्रिया दिनुहोस

सम्बन्धित समाचार